Pompy ciepła - Śląsk

Pompy ciepła to nowoczesne i ekologiczne urządzenia grzewcze, pozyskujące nawet 75% energii ze środowiska naturalnego. To bezpieczna dla środowiska alternatywa dla systemów grzewczych opartych na paliwach kopalnych, wyróżniająca się ponadto niskimi kosztami eksploatacji.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą pomp ciepła na Śląsku!

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym wykorzystującym energię środowiska naturalnego – zgromadzoną w pokładach wody, w gruncie, a nawet w powietrzu. Do jej funkcjonowania nie jest potrzebny proces spalania – nie emituje więc spalin, popiołu czy kurzu. Nie wymaga też całej infrastruktury, związanej z tradycyjnymi metodami grzewczymi – a więc m.in. kotłowni czy składu opału. Do działania pompy ciepła potrzebny jest prąd, podtrzymujący pracę systemu – jednak przyjmuje się, że z 1 kW energii elektrycznej, który zużyje pompa, można uzyskać do 5 kW zielonej energii. Pompy ciepła umożliwiają ogrzewanie budynków, a także podgrzewanie wody użytkowej. Ponadto, odpowiednio skonstruowany system jest w stanie również chłodzić budynek latem.

 

Pompy ciepła z Eko Invest

Naszą specjalnością są pompy ciepła typu powietrze-woda.
Ich główną zaletą jest znacznie prostszy montaż, możliwy w praktycznie każdych warunkach. 

 

Należy jednak mieć na uwadze, że wiodące powietrzne pompy ciepła mogą samodzielnie ogrzewać dom nawet przy siarczystych mrozach, sięgających do -25 stopni Celsjusza, co jest zupełnie wystarczające przy obecnych warunkach klimatycznych w Polsce.

Umów się na bezpłatną wycenę

Montaż pomp ciepła – Katowice, Tarnowskie Góry i cały Śląsk

Specjalizujemy się w montażu powietrznych pomp ciepła na Śląsku. Nasze główne biuro znajdziesz w Tarnowskich Górach, a nasz oddział w Katowicach – jednak montaż pompy ciepła możemy wykonać w dowolnej miejscowości na terenie województwa śląskiego. 

R

Dbałość o naturalne środowisko

Ekologiczne rozwiązanie

R

Niskie koszty eksploatacji

najwyższa klasa energetyczna

R

Idealne uzupełnienie fotowoltaiki

Współpracują z magazynami energii 

R

Bezpieczne użytkowanie

brak palnego paliwa w budynku

Jak przebiega montaż w naszym wykonaniu?

Pierwszym, kluczowym dla całego przedsięwzięcia etapem, jest obliczenie zapotrzebowania cieplnego domu. Na jego podstawie możliwe jest dobranie pompy ciepła o odpowiedniej mocy grzewczej. Następnie należy określić jej lokalizację, a także ustalić układ pomiędzy pompą ciepła a systemem centralnego ogrzewania. Kolejnym etapem jest już sam montaż pompy ciepła i połączenie ze sobą wszystkich elementów ogrzewania. Ostatnim etapem jest test działania całego systemu. 

Montaż powietrznych pomp ciepła nie wymaga dużej działki ani kosztownych prac ziemnych. Samo urządzenie nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Jeśli chcesz zamontować pompę ciepła na Śląsku postaw na nasze profesjonalne usługi instalacji pomp powietrznych!

Nie czekaj ani chwili dłużej!
Skontaktuj się z nami
i umów się na bezpłatną wycenę!

Skontaktuj się z nami

42-600 Tarnowskie Góry
ul. Krakowska 11 lok. 3

+48 530 678 125

biuro@ekoinvestpolska.pl

Facebook - Eko Invest

Formularz kontaktowy

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych